Sisukord:

Milliseid kohti hõivas Venemaa Eurovisionil kogu võistluse ajaloo jooksul?

Anonim

Esmakordselt peeti konkurss, mida tollal nimetati Eurovisiooni Grand Prix'ks, 1956. aastal Šveitsis. Venemaa hakkas Eurovisionil osalema alles 1994. aastal. Kogu selle aja jooksul õnnestus neil võita vaid üks kord - 2008. aastal. Ja kuidas oli lood teistel aastatel?

Image
Image

Võistluse reeglid on järgmised: Eurovisioon koosneb kahest poolfinaalist ja finaalist. Igas osalevas riigis on rahvuslik žürii, mis jagab võistlejatele hääli. Siis hääletab ka publik. Te ei saa oma riigi poolt hääletada.

1994 aasta

Venemaa esimene osalemine Eurovisionil. Lauljatar Judith esitas kompositsiooni "Igavene rändaja", millega sai 9. koha.

1995 aasta

Venemaad esindas Philip Kirkorov lauluga "Volcano Lullaby". Kunstnikul õnnestus hõivata vaid 17. koht.

1996 aasta

Sel aastal pidid kõik riigid läbima kvalifikatsioonietapi. Žürii kuulas kompositsioone ja valis vaid 22 lugu, mis peaksid finaali minema. Vene esinejale Andrei Kosinskile ja tema laulule "I am me" anti selles etapis 26. koht, seega ta konkursi finaali ei pääsenud.

1997 aasta

Venemaad esindas Alla Pugatšova kompositsiooniga "Prima Donna". Kohtunike ja vaatajate hääletuse tulemusena sai Pugatšova 15. koha.

1998 aasta

Venemaalt võeti eelmisel aastal kehva tulemuse tõttu õigus Eurovisionil osaleda. Tatjana Ovsienko pidi võistlusele minema lauluga "Minu päike".

1999 aasta

1998. aastal keeldus Venemaa eituse tõttu Eurovisiooni edastamast. 1999. aastal peatati riik selle juhtumi tõttu võistlustelt.

Image
Image

aasta 2000

Kaks aastat Venemaa võistlusel ei osalenud, kuid naasis sellele võidukalt, saades teise koha. Sel aastal esindas riiki laulja Alsou lauluga "Solo".

aasta 2001

Venemaalt esines rühm "Mumiy Troll" looga "Lady Alpine Blue". Selgus, et sai vaid 12. koha.

2002 aasta

Grupp "peaminister" lauluga "Northern Girl" esines Eurovisiooni finaalis ja kogus 55 punkti. Tulemus - 10. koht.

2003 aasta

Sel aastal esindas Venemaad populaarne grupp t. A. T.u. kompositsiooniga "Ära usu, ära karda." Riik sai Eurovisiooni peafavoriidiks, kuid saavutas vaid 3. koha. Enne ihaldatud esimest ei piisanud 3 punktist.

2004 aasta

Riiki esindas Julia Savicheva lauluga "Believe Me". Ta suutis saada 11. koha.

2005 aasta

Üleriigilise hääletuse teel tehti kindlaks, et Natalja Podolskaja läheb konkursile lauluga "Nobody Hurt No One". Ta sai Eurovisiooni finaalis 15. koha.

2006 aasta

Dima Bilan osales esimest korda Eurovisioonil looga “Never Let You Go”. Ta saavutas 2. koha.

2007 aasta

Venemaad esindas Serebro rühm ja nende laul “Song # 1. Tulemus - III koht.

Image
Image

2008 aasta

Venemaa triumf Eurovisionil. Dima Bilan läks konkursile teist korda, valides loo "Believe". Kunstnik sai enim hääli ja saavutas I koha.

aasta 2009

Sel aastal toimus võistlus Moskvas. Esindajaks oli Anastasia Prikhodko lauluga "Mamo", mis sai finaalis 11. koha.

2010 aasta

Venemaalt esines Petr Nalich looga "Lost and Forgotten". Ta sai 11. koha.

2011

Aleksei Vorobjov lauluga "Get You" valiti konkursil osalejaks. Ta sai finaalis kuueteistkümnenda koha.

aasta 2012

"Buranovskie vanaemad" esindasid Venemaad lauluga "Party for Everybody". Poolfinaalis suutis meeskond esikoha hõivata, kuid finaalis jäädi võitjatele pisut alla. Neile anti alles 2. koht.

aasta 2013

Saate "Hääl" võitja Dina Garipova osales Venemaalt looga "Mis siis, kui". Kunstnik sai finaalis 5. koha.

aasta 2014

Võistlusel osalesid õed Anastasia ja Maria Tolmatšov. Finaalis anti neile 7. koht.

Image
Image

2015 aasta

Venemaalt esines Polina Gagarina lauluga "A Million Voices". Finaalis kogus ta 303 punkti ja saavutas teise koha.

2016 aasta

Sel aastal esindas riiki Sergei Lazarev looga "You are the only one". Finaalis saavutas ta 3. koha.

2017 aasta

Venemaalt pidi Julia Samoilova esinema lauluga "Flame Is Burning". Kuid lauljataril keelati siseneda konkurssi võõrustavasse Ukrainasse 2015. aastal tema kontserdi tõttu Krimmis.

2018 aasta

Julia Samoilova sai endiselt lauluga “I Won’t Break” Eurovisionil osaleda, kuid tal ei õnnestunud finaali pääseda.

2019 aasta

Venemaad esindas taas Sergei Lazarev lauluga "Scream". Finaalis saavutas ta 3. koha.

2020 aasta

Venemaad pidi esindama grupp Little Big lauluga "UNO", kuid pandeemia tõttu jäi konkurss ära.

2021 aasta

Laulja Manizha kinkis Venemaale loo "Russian Woman". Selle tulemusel sai kunstnik 9. koha.